Szyfrowanie danych

Za pomocą szyfrowania plików lub folderów można bezpiecznie przechowywać dane. Dostęp do zawartości ma jedynie użytkownik który zaszyfrował plik lub folder.

System szyfrowania jest zintegrowany z systemem plików, więc jest łatwy w zarządzaniu, odporny na ataki i przezroczysty dla użytkownika. Jest on szczególnie przydatny do zabezpieczania danych na komputerach, takich jak komputery przenośne, które łatwo mogą paść łupem złodzieja jak również pod kątem bezpiecznego przechowywania danych na komputerach lokalnych.

  • Można szyfrować tylko pliki i foldery na woluminach systemu plików NTFS.
  • Nie można szyfrować skompresowanych plików lub folderów. Podczas szyfrowania skompresowany plik lub folder zostanie zdekompresowany.
  • Nie można szyfrować plików oznaczonych atrybutem Systemowy oraz plików znajdujących się w głównym katalogu systemowym.
  • Podczas szyfrowania pojedynczego pliku wyświetla się komunikat proponujący zaszyfrowanie folderu zawierającego dany plik. Po zaakceptowaniu tej propozycji szyfrowane będą wszystkie pliki i podfoldery dodawane do danego folderu w przyszłości.
  • Podczas szyfrowania folderu wyświetla się komunikat proponujący zaszyfrowanie także wszystkich plików i podfolderów w danym folderze. Po zaakceptowaniu tej propozycji szyfrowane będą wszystkie pliki i podfoldery znajdujące się w folderze oraz dodane do niego w przyszłości. Jeżeli użytkownik zdecyduje się jedynie na szyfrowanie folderu, to wszystkie aktualnie znajdujące się w nim pliki i podfoldery nie będą szyfrowane. Wszystkie pliki i podfoldery dodane do danego folderu w przyszłości będą jednak szyfrowane.
  • Zaszyfrowany plik lub folder jest odszyfrowywany po skopiowaniu na wolumin, który nie jest woluminem systemu plików NTFS.

 

Copyright © by Krystyna i Sławomir Chrzanowscy
All rights reserved